הדברות ביובים

הדברות ביובים היא אחת ההדברות היותר מעניינות וגם היותר מורכבות יש לציין שדורשות מיומנות בשטח ונסיון רב. במאמר הבא, ניתן לכם מידע אודות הדברה מסוג זה, נדברת על המחיר ועל הדגשים החשובים בהדברה של ביוב והשוני שלו מהדברה רגילה.

לפני שבכלל נגיע לעיקר ונדבר על הדברת ביובים והחשיבות שלה, עלינו להבין מדוע היא קורית ומדוע מדבירים מחליטים בכלל לבצע ריסוס בביובים ולמה העירייה מחליטה להתערב במקרים מסויימים.

ובכן, אולי רבים מכם לא יודעים אבל מרבית המכרסמים והחרקים וגם היתושים מגיעים אלינו מהביוב, שלא נדבר על הג'וקים שבונים שם את המבצרים שלהם ומתפשטים משם לרחובות העיר וגם מוצאים את דרכם אלינו בתוך הבית.

אז מדוע יש לבצע הדברת ביובים?

ובכן, הסיבה לכך פשוטה, כל פעם שרוצים לפתור בעיה מסויימת צריכים לפתור אותה מהשורש ובהדברה החוקים זהים. שורש הבעיה מתחילה בהרבה מקרים בביוב ומשם היא מתפשטת לאזורים נוספים.

לכן על מנת לפתור את הבעיה מהשורש שלה לפחות לתקופה מוגבלץ, מדבירים רבים מבצעים הדברת ביובים באמצעות ריסוס של חומרים מסויימים על מנת להרוג את החרקים והמזיקים ולקטול את הביציות שלהם כדי שלא יתרבו, ישגשגו ויזעיקו לבני האדם והסביבה.

לגבי עלות של הדברה של ביוב היא מתחילה לרוב בסביבות ה 300 ש"ח ומגיעה צפונה לכיוון ה 600-700 ש"ח שוב תלוי כמות ביובים שמדבירים, סוג המזיק ועוד.

מי אחראי על הדברת ביובים?

מי שתהיה אחראית במרבית המקרים על הדברת ביובים היא העירייה שמדי פעם כאשר מזהה המצאות מזיקים גבוהה כמו תיקנים שיוצאים מהביובים בעונה החמה היא שוכרת שירותי הדברה ומבצעת ריסוס במספר ביובים מרכזיים בעיר.

בחלק מהמקרים גם תושבים וחברות פרטיות יכולות לקחת על עצמן אחריות זו במידה והעירייה לא לוקחת יוזמה ולא חושבת שזה חשוב מספיק אז זה גם יכול לקרות, לרוב הדברה של ביוב בודד מסתכמת ב כ 300-400 ש"ח.