הדברת בניינים

הדברת בניינים היא מאוד פופולארית ומתבצעת כמעט בכל בניין בישראל. כל בניין שיש לו ועד שאכפת לו מהדיירים ומבין את החשיבות של הדברה לאורך כל השנה מחליט מתישהו להזמין מדביר והתחיל בריסוס.

כמעט כל בניין נקי בישראל עובר תהליך הדברה מדי שנה, זה יכול להיות הדברה של מכרסמים או של מזיקים ושיטות ההדברה מותאמות באופן אישי נגד אותו המזיק.

הדברות בבניינים מבוצעות בממוצע פעם בשנה גם לצורך מניעה וגם לצורך טיפול בתיקנים למשל, ביתושים, בפרעושים, עכברים , חולדות ועוד.

מה ההבדל בין ההדברות?

ובכן, ישנם מספר הבדלים בין הדברת מזיקים לבין הדברה של חולדות או עכברים, אני אסביר. הדברת מזיקים מבוצעת לרוב באמצעות ריסוס ושיטות פתיון נוספות באמצעות ג'לים מיוחדים או חומרי הדברה ושיטות נוספות כמו קידוח אם מדבור בהדברה של טרמיטים לצורך העניין.

ישנם הבדלים בין הדברה של מזיקים לבין מכרסמים. הדברה של עכברים למשל מבוצעת בשיטה שונה לחלוטין משל ג'וקים, ג'וקים במרבית המקרים ידבירו באמצעות ריסוס ושיטות נוספות ועכברים המדביר ידביר באמצעות תיבות האכלה שיהיו מפוזרות מסביב לבניין.

איזה מזיקים מדבירים בבנייני מגורים?

כאשר מדובר בהדברה של בניינים רבי קומות שלבניין עצמו יש ועד שמחליט על הדברים הקשורים לנראות, תפקוד ותקינות הבניין לרוב מתבצעת הדברה אחת לשנה נגד המזיקים.

ניתן לראות בחלק מהבניינים בכניסתם ומבסביבתם תיבות שחורות מפוזרות, מדובר בתיבות האכלה שמלראות ברעלים נגד מכרסמים, כמו כן במרבית הבניינים מתבצעת גם הדברה נגד תיקנים ומזיקים נוספים.