הדברת ג'וקים

הדברה של ג'וקים או הדברת תיקנים, תקראו לזה איך שאתם רוצים היא ללא ספק אחת ההדברות הפופולאריות ביותר בכל בית, בכל מבנה ובכל בניין מגורים בישראל. הסיבות לכך הם רבות, ראשית אף אחד לא אוהב ג'וקים ואף אחד לא מעוניין לראות אותם על בסיס קבוע.

התיקנים מופיעים בקיץ והם אוהבים חום וחושך, לכן במידה ולא ביצעתם הדברה נגדם, אתם עלולים למצוא אותם בחדר המדרגות שלכם, להתקל בהם במטבח, בשירותים, בסלון, באמבטיה ובכל מקום בבית שהם מוציאים ורואים בו כמקום מבטחים.

מתי עושים הדברת תיקנים?

את ההדברה לרוב מתחילים לבצע בסוף אפריל עם הגעת חג הפסח שמתחיל השרב הראשון והג'וקים מתחילים להופיע באזורינו ולרוב תקופת ההדברה מספיקה לשנה קדימה באזור שבוצע בו ריסוס.

הדברת ג'וקים היא דבר די הכרחי סך הכל כי הג'וקים נמצאים בהמוניהם ותוקפים את הבתים השונים בישראל, מדובר ביצורים די מגעילים בסופו של דבר ומבחילים ולא נעימים למראית העין ויש לבצע נגדם הדברה אפקטיבית ולשים סוף לתופעה הזאת.

מאיפה בכלל מגיעים הג'וקים?

ובכן זו שאלה מצויינת והתשובה אליה היא פשוטה, מהביובים. רוב התיקנים מגיעים מהביובים, שם הם מסתתרים, שם הם נמצאים ושם הם מתרבים גם ומטילים את הביציות שלהם. לכן במרבית המקרים העירייה מבצעת ריסוס ביובים בחלק גדול מחלקי העיר.

כאשר משמידים את התופעה מהשורש שלה כך הסיכוי שהגוקים יצאו מהביובים לעבר רחובות העיר וימצאו כניסה לבתים שלנו נמוך יותר ועל כך יש לבצע נגדם הסברה מאסיבית ואפקטיבית שמתחילה קודם כל בביובים.