הדברת גינות

הדברה של גינות היא הדברה מאוד פופולראית, מזיקים רבים נוטים להסתובב בגינות ולהתרבות שם. גם מכרסמים כמו עכברים, חולדות ואף חולד מתים על שדה פתוח, על דשא ועל גינות.

העכברים מסתתרים במחילות כמו החולד מתחת לאדמה והם חופרים להם שם מקומות מחבוא ליתר בטחון ולרוב בלילה עם יוצאים לצוד מזון ולחפש דברים נוספים.

בגינות ניתן למצוא לרוב לא מעט צמחייה אם מדובר למשל בבית קרקע פרטי ומושקע היטב, כמו כן ניתן למצוא בגינות גם חפצים שונים שהמכרסמים יכולים להשתמש כמקום מחבוא מעולה.

הדברה ירוקה של גינות

בגלל שלרוב בגינות יש צמחייה ושדות נוספים, ישנן דרכים אורגניות לבצע הדברה טבעית שהכוונה שלה היא בעצם הדברה עם מינימום נזק לסביבה.

בגלל שמרבית ההדברות מבוצעות באמצעות ריסוס האזור, לרוב הרצפה, אז אנשים רבים שאכםת להם מהסביבה וגם מדבירים בוחרים בשנים האחרונות יותר ויותר להשתמש בשיטות הדברה ידידודיות יותר לסביבה, אני אסביר.

הכוונה היא בעצם להשתמש בחומרי הדברה ידידותיים עם כמה שפחות רעל שמזיק לאםד, לחי ולצמחייה ועל כך יש דגש גדול מאוד בקרב המדבירים באוכלוסיה במיוחד בעשור האחרון.

ישנן שיטות רבות לבצע הדברה וריסוס ההיא לא האופציה היחידה, ניתן לבצע הדברה גם באמצעות חרקים שונים שילחמו ביתושים ומכרסמים שונים שילחמו במזיקים ויחליפו את שיטות ההדברה הקונבנציונליות שכולנו מכירים.

שיטות של הדברה אקולוגית נפוצות לרוב בשדות חקלאיים וביבולים, היכן שהחשיבות של הדבר גדולה בהרבה מאשר גינה פרטית של בית קרקע קטן.

הדברת שיחים בגינה

בחלק גדול מהמקרים, המזיקים השונים נמשכים לשיחים שיש בגינה בין אם מדובר בגינה של בניין, מוסד או דירת קרקע פרטית בשיחים ניתן למצוא לא מעט דבורים, יתושים, זבובים ומזיקים נוספים.

כאמור יש שימוש בחומרי ריסוס שלא עושים נזק אדיר לסביבה ולא פוגעים יתר על המידה בצמחייה הקיימת ותוך כדי פועלים כנגד המזיקים ומרחיקים אותם מהאזור.