הדברת חולדות

טוב, אז הגענו למכרסם החכם ביותר זו החולדה וכאן העניינים נעשים קצת מורכבים יותר. החולדה היא לא רק המכרסמם החכם ביותר אלא גם אחת החיות האינטלגינטיות ביות שיש והיא בראש הרשימה ממוקמת במקום 5-6 בדירוג האינטליגנציה בבעלי חיים והיונקים השונים.

הדברה של חולדות לוקחת זמן ובשונה להדברה של עכברים, החולדה לא ממהרת לנגוס מהמזון המורעל ששמתם ובטח שבטח היא לא תאכל כמויות ממנו על ההתחלה, היא תבדוק את המזון, תריח אותו, תקח טעימה ממנו ורק אז היא תחליט אם משתלם לה או לא.

איפה החולדות מסתתרות?

החולדות מגיעות לרוב מהביובים ומשם הן מוצאות דרכם לדירות שלנו, לבנייני המגורים, לבתים הפרטיים, ךבתי הקרקע, לחצרות, לגינות, לעלייות גג, למרפסות ועוד ועוד ועוד.

החולדות מאוד מאוד חכמות וצריך לדעת איך לעבוד איתן. החולדות אוהבות מאוד מקומות מסתור לבטחון שלהם וכל מקום שהן ימצאו בו פרצה עלולה להוות כמקור לחולדות.

זו הסיבה שאנחנו מפזרים תיבות האכלה מסביב לאזור, לרוב 3-5 תיבות כאלה תלוי גודל האזור וגם פיזור הרעלים בביובים יכול לגרום למותם ולסגור את הביוב עבורם ולהקטין את הסיכוי שלהם לתקרב אלינו ולגרום נזק ולכרסם את הרכוש שלנו.

האם החולדות מסוכנות לאדם?

תראו, החולדות לא יבואו ויתקפו אתכם ואתם לא באמת בראש מעניהן, מה שמעניין אותן זה בעיקר המזון והן אוהבות לכרסם חוטים חשמליים ודברים נוספים באמצעות השיניים החזקות שלהן שמסוגלות לכרסם הכל.

צריך לטפל בחולדות שמתססתרות במחילות ובביובים כי הן עלולות גן להעביר מחלות באמצעות הגללים שלהן לבעלי חיים וגם דרך המזון שהן נוגעות גו ואין טעם לחיות איתן, הדברה שלהן זה הפתרון הטב ביותר נגדן, נקודה.