מה זה בכלל חולד?

החולד דומה מאוד לחפרפרת, אבל בעצם מדובר ב 2 סוגים שונים למרות שהם דומים אחד לשני. בישראל כמעט ואין חפרפרת אבל עדיין רוב האנשים בוחרים להשתמש במילה "חפרפרת" ולכן אנחנו גם מזכירים זאת כדי שתבינו שאנחנו מדברים על אותו הדבר.

החולד הוא בעצם מכרסמם שבגודל שלו הוא גדול יותר משאר המכרסמים כמו החולדות והעכברים והוא חי בעיקר בגינות במחילות שהוא חופר, איפה שיש שדות חקלאיים, דשא ועוד מקומות דומים לאלו.

שיטות הדברה שעובדות מול החפרפרת

שיטות ההדברה נגד החולד היא קצת שונה משל שאר המכרסמים ועל מנת להפטר מהם אנחנו צריכים לאתר את המחילות שהם חופרים והם מסתתרים בהן ואנחנו צריכים לפתוח את המחילות הללו ולהחדיר לתוכם רעלים.

החולד בעייתי מאוד כי הוא אוכל את הגידולים החקלאיים שלנו ואת הגינה וצריך לטפל בו, אין טעם להמשיך ללא טיפול יעיל. כאמור הרעל הורג את החולד לאחר שמאתרים את המחילות ופותר את הבעיה.

 

הדברת חולד יקרה יותר?

לא מדובר בהדברה זולה אבל גם לא כזו יקרה כמו שחושבים, בשונה מהדברות אחרות שמבוצעות במספר דרכים שונות, הדברה של חולד מצריכה טיפול שונה ולרוב נעה בסביבות ה 400-700 ש"ח לטיפול בגינה בגודל ממוצע.

כמובן שאם מדובר ביבולים חקלאיים בעל שטח עצום שיש לאתר ולטפל בעשרות מקומות מסתור שלהן ובעשרות מחילות, מחיר ההדברה יכול להגיע נגדם גם ל 1500 ו 2000 ש"ח שוב תלוי כמה עבודה צריך לעשות וכמה זמן זה יקח למדביר שאחראי על כך.