הדברת פשפשים

ובכן יש לא מעט סוגים שונים של פשפשים, יש פשפשיפ שמעדיפים להיות בחצר, ליד הצמחייה, בגינות ובמקומות נוספים באזורי המטבח ויש את סוג הפשפש אולי הבעייתי ביותר והוא פשפש המיטה שנרחיב עליו במאמר נפרד בהרחבה.

פשפשים הם בעצם סוג של חרקים, בדומה לפרעושים ויתושים, הם גורמים לעקיצות בכל הגוף ומשאירים אחריהם סימני עקיצה קטנים, בניגוד לפרעושים הם פחות מוצצים דם.

הדברת הפשפש הנפוץ ביותר

הסוג הנפוץ ביותר של פשפשים הם ללא ספק פשפשי המיטה שבעצם מסתתרים מתחת למיטה ובונים שם את הקינים והמבצרים שלהם, כמו כן גם מטילים ביציות לבנות מתחת למיטה כך שלא תבחינו בהם.

במידה ואתם קמים נעקצים כל יום בבוקר, ככל הנראה מדובר בפשפשי המיטה, הם נקראים בשם זה כי הם נמצאים פיזית על המיטות שלכם וכמעט כל המלונות בישראל מבצעות הדברה נגדם בקיץ למען תקינות המלון וחוויית אורחים חיובית.

אז מה הפתרון נגד הפשפשים?

האמת היא שהדברה של פשפשים היא לא דבר פשוט כמו שכבר הבנתם והיא תלויה במספר צעדים שחובה לבצע מחברת ההדברה טרום ההדברה וגם מצידכם, עליכם לעקוב אחר ההוראות שנין לכם על מנת להצליח בתהליך.

אני לא אפרט את כל התהליך אבל הרעיון הוא לנקות את כל האזור בחדר למשל מהבגדים, מהרהיטים, להוריד את הסדינים, הכל הכל ולהשאיר רק את המיטה והרהיטים ללא הסדינים, לאחר שנפנה הכל, המדביר יבצע ריסוס בכל האזור עד היסוד.

אתם תצטרכו לשטוף הכל הכל בחום גבוהה מעל 60 מעלות במכונת כביסה את כל הפריטים שפיניתם מהחדר שהיו נגועים בפשפשים על מנת לוודא את השמדתם ואת הביציות שלהם במידת הצורך.