הדברת צרעות

למרבה המפלא יש מספר סוגי צרעות בישראל אבל את רוב הנזק עושות 2 סוגים בלבד, אחת גדולה ויותר והשניה קטנה יותר ויש ביניהן הבדלים מינוריים של צבעיים. הצרעות בדומה למזיקים וחרקים נוספים כמו נמלים, ישל הם היררכיה בדיוק כמו הנמלים כאשר יש את המלכה ואת הפועלים.

כאמור, בדומה למזיקים נוספים, הצרעות פועלות בקיץ, בעונות החמות, הצרעות אוהבות מאוד את המזגנים, במיוחד את פתח המזגנים, מקומות מסתור נוספים למעלה רחוקים מהאדם כי שם נמצאים הקינים שלהם שצריך לחסל.

הדברת צרעות באמצעות ריסוס

מרבית פעולות ההדברה השונות נגד הצרעות מבוצעות על ידי ריסוס ולרוב זה פותר את בעיית הצרעות כל עוד הקין נראה לעין וניתן לבצע ריסוס על מנת להשמידו כליל שלוקחת מספר דקות בודדות בלבד עד שהמלכה מתה יחד עם שאר הקין.

לצערנו הרב, הקינים לא תמיד נמצאים במקומות נראים לעין ומדי פעם קשה וגם בלתי אפשרי לאתר אותן על ידנו ובמקרים שכאלה ריסוס לא יעזור כי אנחנו לא יודעים איפה הקין ממוקם, על כך נשתמש בשיטות הדברה נוספות באמצעות אבקות ופתיונות שונים כדי להרוג את המלכה שתיקח את הרעל לקין ולמוטט אותה כליל.

האם הצרעות מסוכנות?

תראו, ככל הנראה, לא תהיה לכם סכנת חיים מהצרעות אבל הן בהחלט מסוכנות, הן יותר דומות לדבורים במבנה ובגודל שלהם ועקיצה מהן בהחלט לא אותו הדברה כמו עקיצה מיתוש או פרעוש קטנים.

אין מה לחכות אם זיהיתם צרעות בבית או בחצר ואם אתם רואים את הקין עוד יותר טוב כי אתם יודעים איפה הוא נמצא, אל תעזו להתקרב לשם בשום פנים ואופן!

בכל קין צרעות כזה ישנם מספר צרעות ששמורות עליהן מפני פולשים וכל מי שיעז להתקרב לשם ייעקץ חזק מאוד וזה כבר יכול להוות סכנה רצינית, פשוט תקראו למדביר מומלץ שיבוא ויטפל בקין בצורה מקצועית.